19 Haziran 2024
21.7 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaSağlıkSağlık Bakanlığı, Yeni 'Onaylı Randevu' Sistemini Duyurdu

Sağlık Bakanlığı, Yeni ‘Onaylı Randevu’ Sistemini Duyurdu

Yeni ‘Onaylı Randevu’ Merkezi Hekim Randevu Sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından duyuruldu.  MHRS yeni düzenlemede, hizmet bekleyen hastalar için randevuların iptal edilmesinin ardından boş kalan randevuların  kullanılmasını sağlayacak yeni  bir uygulamaya imza attı. Böylece yeni sistemde atlanan bir randevu kalmayacak olması, hizmet bekleyen hastaların faydalanması açısından, düzenleme büyük destek aldı. Bu düzenleme, sağlık sisteminin daha da kolaylaşmasını ve iyileştirilmesini amaçlamaktadır. Onaylı Randevu Sistemi ile hastaların randevu süreçleri daha verimli ve etkili bir şekilde yönetileceği düşünülmektedir.

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı  (MHRS) sisteminde, yenilik yapıldığını belirterek, MHRS, her yerde telefon ve internet bağlantısı olanlara yönelik yeni bir özelliğe kavuştu. Bundan sonra, gelecek gün için randevusu olan tüm hastalar, 20.00’ye kadar randevularını onaylayıp veya katılmayacaklarını belirtecekler. MHRS’de başlatılan bu yeni döneme Onaylı Randevu dönemi diyoruz. Uygulama pazartesi günü başlayacaktır” dedi.

Randevu Onaylama Sistemi Ne Anlama Gelir

Randevu Onaylama Sistemi Ne Anlama Gelir?

Randevu Onaylama Sistemi, randevu iptallerinin ardından  kapasiteye diğer hastalar için kolaylık sağlar. Uygulama kullanımı, 13 Mayıs Pazartesi başlayacaktır. Pazartesi itibarıyla alınacak randevularda geçerli olmaya başlamıştır. Sistem üzerinden randevu alan kişiler, randevu tarihinden bir gün önce, akşam saat 20.00’ye kadar randevusuna onay vermelidir. Böylelikle gelemeyen hastaların randevuya gelemeyecek olmaları halinde yeni hastalar sıraya girebilir. Sağlık Bakanlığı Onaylı Randevu Sisteminde Onay, www.mhrs.gov.tr internet sitesi, tüm iletişim kanallarını içeren mobil uygulama ve ALO 182 çağrı merkezi gibi seçenekler üzerinden de erişilebilir. Onay verilen randevular iptal edilebilir. Onaylı Randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar, www.mhrs.gov.tr internet sitesi, mobil uygulama ve ALO 182 çağrı merkezi aracılığıyla iptal işlemleri gerçekleştirilebilir.

Sağlık Bakanlığı, Yeni Uygulamada Kimlere İstisna Uygulanacaktır

Sağlık Bakanlığı, Yeni Uygulamada Kimlere İstisna Uygulanacaktır?

Randevu onaylı uygulamada, kanser hastaları ve 65 yaş ve üzeri ile için özel düzenlemeler getirilmiştir. Hastaları için istisnai durum uygulanacaktır. Bu gruptaki hastalar onay işlemlerinden istisnadır. Hastaların onay almasına gerek yoktur. Hasta ve doktorların zamanı verimli kullanılmasını sağlanarak, gelinemeyecek randevular iptal edilerek ve ihtiyacı olan hastaların hizmet alması sağlanmış olacaktır. Boş kalan her bir randevuya sistemden randevu alamayıp talep bırakmış hastalar, erişebilecektir. Bu durumda öncelik talep bırakan hastalarda olacaktır. Yeni sistem uygulamasıyla hasta taleplerine 24 saat içinde cevap verilebilmesi beklenmektedir. Sağlık Bakanlığı Taleplerin karşılanabilmesi için, Randevu Koordinasyon Merkezinin aramaları destekleyeceğini açıklamıştır.

BUNLARADA GÖZ ATIN !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments