19 Haziran 2024
21.7 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaYaşamDekorasyonEvi Kendinize Özel Hale Getirme Rehberi: Her Odaya Özel Aydınlatma Tüyoları

Evi Kendinize Özel Hale Getirme Rehberi: Her Odaya Özel Aydınlatma Tüyoları

Işık insan yaşamının en önemli olgularının başında gelir. Doğal ışığın yeterli olmadığı durumlar için evlerde değişik türlerde aydınlatma objeleri kullanılır. Nitekim gelinen nokta itibarı ile günümüzde çok değişik, birbirinden güzel aydınlatma ürünleri vardır. Doğru bir seçim ile yapılan aydınlatmalar sayesinde evler bambaşka bir hale getirilir. Dahası bunun için de öyle çok yüksek paralar harcanmasına gerek kalmaz. Burada işin püf noktası odanın türüne, büyüklüğüne, ışık alıp almamasına göre özel aydınlatma yapılmasıdır.

Oturma Odası İçin Özel Aydınlatma Tüyoları

Oturma odaları genelde insanların televizyon izlediği, kitap okuduğu birlikte vakit geçirdiği alanlardır. Buralar sıklıkla ortak kullanılan alanlar olduğu için köşelerde ayaklı lambader tarzı objeler kullanılarak dekorasyon tamamlanması mümkündür. Gözü aşırı yormayan doğal ışıklar tercih edilebilir.  Seçilen lamba tüm alanı aydınlatacak güçte olmalıdır. Evin tarzı klasik ise ona uygun tarzda bir ışık türü seçilmelidir.

Yatak Odası İçin Aydınlatma Tüyoları

Yatak Odası İçin Aydınlatma Tüyoları

İşin temelinde yatak odası özel aydınlatma noktasında yaratıcılığın ve sınırların en çok zorlanacağı alanların başında gelir. Özellikle eşi ile birlikte yaşayanlar için kırmızı ışık kullanılabilir. Ayrıca mor gibi iddialı renkler de doğrudan yatağın üzerine gelecek biçimde kullanılabilir.

Salon İçin Aydınlatma Tüyoları

Salon İçin Aydınlatma Tüyoları

Salonlarda da çok özel aydınlatma yapılabilir. Görkemli avizeler yemek masalarının üst kısmında kullanılabilir. Yine modern tarzda olan salonlarda duvara gömülü ürünler kullanılabilir. İç alan aplikleri de salonlar için doğru tercihler arasındadır. Büyük salonlarda birden fazla aydınlatma yapılması en akılcı olan yöntemlerin başında gelir.

Bebek ve Çocuk Odası İçin Aydınlatma Tüyoları

Son olarak çocuk odaları için özel aydınlatma olgusuna değinmek gerekir ise o noktada da şu bilgiler verilebilir: Çocuklar büyümekte ve gelişmekte olan her anlamda yapısal olarak son derece özel bireylerdir. İster kız çocuğu olsun, ister erkek çocuğu fark etmeksizin odalarının aydınlatılması yapılırken mutlaka çocuğunun gözünün yormayacak LED ampuller tercih edilmelidir. Bebek odası için yapılan aydınlatmalarda ise her şeyi yeni öğrendiği göz önüne alınarak gece ile gündüzü idrak edebileceği tarzda gözüne doğrudan gelmeyecek biçimde bir aydınlatma yapılması önem arz eder.

BUNLARADA GÖZ ATIN !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments