16 Temmuz 2024
24.3 C
İstanbul
spot_img
Ana Sayfaİş Dünyasıİş FikirleriKadın Girişimciler için İş Fikirleri

Kadın Girişimciler için İş Fikirleri

İş hayatında her geçen gün daha da fazla yer almaya devam eden kadınlar artık girişim sektörüne de el atıyor. Kadın girişimciler için iş fikirleri de bu doğrultuda en sık araştırılan konuların başında geliyor. Peki, girişimcilik sektörüne giriş yapmak isteyen kadınlar ne tür işlerde rol alabilir? İşte birbirinden farklı kadın girişimciler için iş fikirleri..

Kadın girişimciler için yapılan bir araştırmanın sonucuna göre kadınların iş dünyasına ve girişimciliğe olan katkıları her geçen gün artmakla birlikte iş dünyasında ortaya çıkan sonuçları da azaltmaktadır. Kadın girişimcilerin bu sektör içerisinde yer almalarını daha da kolaylaştırabilecek iş fikirlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

SINIRLI SERMAYESİ OLAN KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ FİKİRLERİ

SINIRLI SERMAYESİ OLAN KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ FİKİRLERİ

Dropshipping: Girişimcilik sektörüne adım atacak kadınların tamamının sınırsız bir sermayesi olduğunu söylemek mümkün değil. Genellikle bu işe bağlayacak olanların sermayesi ilk aşamada çok sınırlıdır. Kadın girişimciler için iş fikirleri noktasında tercih edilebilecek ilk iş türünün başında dropshipping gelmektedir. Lojistik işini üstlenebilecek bir dropshipping tedarikçi ile işbirliği kurularak sektöre adım atılabilir.

E-ticaret Sektörü: Özellikle pandemi dönemi sonrasında hayatımıza hızla giren e-ticaret sektörünün pek çok alanında kadın girişimciler olduğunu biliyor musunuz? Sınırlı bütçe ile takı, aksesuar, ev tekstili gibi pek çok uygun fiyatlı ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

Yazarlık: Çoğu kişi pek dikkate alınmasa da kadın girişimciler için iş fikirleri arasında 0 maliyetle yapılabilecek tek iş blog yazarlığıdır. Bu işi yapmak için ilk aşamada site kurmanıza bile gerek yok. Bu alanda aracılık eden siteler üzerinden de işinizi başlatabilirsiniz.

SERMAYE PROBLEMİ OLMAYAN KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ FİKİRLERİ

SERMAYE PROBLEMİ OLMAYAN KADIN GİRİŞİMCİLER İÇİN İŞ FİKİRLERİ

Sermaye açısından çok bir probleminiz yoksa bu noktada biraz daha büyük düşünebileceğiniz iş fikirlerine yoğunlaşabilirsiniz. İkram yapabileceğiniz catering hizmetleri, düğün planlama hizmeti ya da annelere / bebeklere hitap edecek ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Eğer evinizde uygun malzemeleriniz varsa evinize mini bir fırın kurarak dışarıya günlük yemek satışı yapacağınız firmalarla bile anlaşabilirsiniz.

Görüldüğü üzere kadın girişimciler için iş fikirleri ucu bucağı olmayan bir konudur. Bütçenizin durumuna ve ilgi alanlarınızın türüne göre sizler de girişimcilik sektörüne doğru yerden adım atabilirsiniz.

BUNLARADA GÖZ ATIN !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments