18 Haziran 2024
29.6 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaGenelMimaroba Nerede ?, Nasıl Gidilir ?

Mimaroba Nerede ?, Nasıl Gidilir ?

Mimaroba olarak bilinen bölge, önceleri Mimar Sinan Belediyesi varken ona bağlı Batıköy Mahallesinin Sinanoba, Mimaroba, Ekinoba semtlerinden birisi idi. Zaman içersinde Mimar Sinan Belediyesi, Büyükçekmece Belediyesi ile birleşti ve bu semtlerin tamamı birer mahalle oldu. An itibariyle bölge Mimaroba olarak bilinse de, Merkez Mimar Sinan Mahallesi, Mimaroba Mahallesi, Sinanoba Mahallesi, Ekinoba Mahallesini kapsamaktadır.

Halen birçok kişi tarafından Batıköy olarak da anılmaktadır.

Mimaroba Nerede ?

İstanbul’dan Edirne istikametinde E5 üzerinde giderken, Büyükçekmece yi geçtikten sonra yaklaşık 3-4 km. sonra solda kalan bölgedir.

Mimaroba’ya nasıl gidilir ?

Toplu Taşıma ile ;

  • Halk Otobüsü ile; Avcılar E5 üzerinden, Metrobüs Durağının 100 mt. kadar Beylikdüzü istikametinden kalkan HT448 nolu (Avcılar- Güzelce) Halk otobüsü ile ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler Büyükçekmeceden sonra, Mimar Sinan, Mimaroba, Ekinoba, Sinanoba, Güzelce olarak devam etmektedir. Saat ve güzergah bilgisine buradan ( İETT- HT448 ) ulaşabilirsiniz.
  • Metrobüs ile ; İstanbul – Beylidüzü istikametindeki Metrobüsler ile , Beylikdüzü son durakta inerek, Tüyap tarafından, Beyaz şapkalı, Beyaz Minibüsler ile veya bir önceki seçenekteki yine bu durkatn geçen HT448 nolu Halk otobüsü ile ulaşabilirsiniz.

#Mimaroba Nerede, #Sinanoba Nerede, #Ekinoba Nerede, #Mimaroba nasıl gidilir, #Sinanoba nasıl gidilir, #Ekinoba nasıl gidilir

BUNLARADA GÖZ ATIN !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments