19 Haziran 2024
22.6 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaYaşamPatili DostlarımızEvcil Hayvanlar için Sağlıklı Beslenme Rehberi

Evcil Hayvanlar için Sağlıklı Beslenme Rehberi

Günümüzde evlerinde veya ofislerinde birçok kişi evcil hayvan beslemektedir. Evcil hayvan beslemenin getirmiş olduğu belli başlı sorumluluklar vardır. Durumun bu şekilde olmasından dolayı için çok dikkatli bir şekilde hareket etmemiz gerekmektedir. Dilerseniz sizler için bu evcil hayvanlar bakımı için bilgiler paylaşalım.

Evcil Hayvanlar İçerisinde Yer Alan Kediler için Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalıdır

Evcil Hayvanlar İçerisinde Yer Alan Kediler için Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Kediler, doğaları gereği et ile beslenmeyi tercih etmektedirler. Evcil hayvanlar içerisinde yer alan kedilerin beslenme düzeninde protein ve yağlar oldukça büyük önem taşımaktadır. Doğada, kediler küçük av hayvanları yiyerek beslenirler ve bu avlardan aldıkları besinler onların temel ihtiyaçlarını büyük bir oranda karşılamaktadır. Kedilerin bu şekilde bir beslenme düzeni olmasından dolayı evde beslediğimiz kedilerin de bu doğal beslenmeye yakın bir beslenme düzenine sahip olmaları gerekmektedir.

Kaliteli Kedi Maması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evcil hayvanlar için kaliteli bir kedi maması tercih ederken, mama içeriğini dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir. Kedi mamasında ilk malzeme olarak et ya da et ürünü içeren mamalar tercih etmeniz gerekmektedir.

  • Protein Kaynağı: Et ya da et ürünü olan mamaları tercih etmeniz gerekmektedir. Et veya et ürünü olan mamalar, mamanın yeterli protein içerdiğini göstermektedir.
  • Katkı Maddeleri: Yapay renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucular içermeyen mamaların seçilmesi gerekmektedir. Bu maddeler, kedilerin sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

Evcil Hayvanlar İçinde Yer Alan Köpekler için Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Köpekler yani hem et hem de bitkisel gıdaları kolay bir şekilde tüketen hayvanlar arasında yer almaktadır. Bitkisel tüketim yapmalarına rağmen, köpeklerin protein ihtiyaçları oldukça yüksektir. Doğada, köpekler hem avlanarak et tüketirler hem de bitkisel gıdalardan faydalanırlar. Evde beslediğimiz köpeklerin sağlıklı bir şekilde beslenmeleri için bu doğal beslenme durumlarına yakın bir beslenme düzenine sahip olmaları gerekmektedir. Böylece evde beslediğiniz evcil hayvanlar çok daha sağlıklı olacaktır.

Kaliteli Köpek Mamaları Nasıl Seçilir

Kaliteli Köpek Mamaları Nasıl Seçilir?

Köpek maması seçerken, kedilerde olduğu gibi ilk olarak mama içeriğine bakmanız gerekmektedir. Köpeklere mama alırken ilk olarak et ya da et ürünü içeren mamalar tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, satın alacağınız mamanın köpeğinizin; yaşına, boyutuna ve yaşam standartları seviyesine uygun olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

BUNLARADA GÖZ ATIN !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments