19 Haziran 2024
21.7 C
İstanbul
spot_img
Ana SayfaYaşamDekorasyonEv Yenilikleri: Ev Sahibi Onayı Olmadan Yapılabilecekler

Ev Yenilikleri: Ev Sahibi Onayı Olmadan Yapılabilecekler

Her insan kendi evinin sahibi olmak ister, ancak bu her zaman mümkün olmayabilir. Uzun yıllar aynı yerde yaşamak, zamanla bulunduğunuz ortamdan sıkılmanıza neden olabilir. Bu tür durumlarda, çoğu kişi evinde değişiklik yapmayı düşünür, ancak genellikle ev sahibinin onayının gerekli olduğunu varsayarız. Ancak, ev sahibinin iznine ihtiyaç duymadan gerçekleştirilebilecek birçok ev yenilikleri mevcuttur. Şimdi, izin gerektirmeyen bu ev yeniliklerine adım adım göz atalım.

İç Dekorasyonu Değiştirme ile Ev Yenilikleri

Hiç kimsenin onayını almadan, ev sahibine bildirmeden ev yenilikleri yapmak istiyorsanız ilk olarak söylenebilecek ve belki de en az maliyetli olan evin içinde olan koltuk, masa, sandalye gibi temel ürünlerinin yerlerinin, konuluş türlerinin değiştirilmesidir. Örneğin eğer televizyon masa üstünde ise duvara monte edilebilir. Yemek masası ile koltuğun yeri değiştirilebilir. Böylece ev içinde son derece pratik bir yenilik yapılabilir.

Duvar Boyama ve Duvar Kağıdı Değiştirme 

Duvar Boyama ve Duvar Kağıdı Değiştirme 

Ev yenilikleri deyip de duvar boyama olgusuna değinmemek olmaz. Genel dekorasyonu hiçbir biçimde bozmayacak ve uyumlu olacak şekilde duvar boyama yapılabilir. Bu aynı zamanda temizlik ve hijyen açısından da son derece önemlidir. Silinebilir duvar boyası ile duvarlar boyanabilir. Son yılların gözdesi iki renk duvar boyama yapılabilir. Benzer bir biçimde duvar kağıdı değiştirme, eğer daha önce yoksa duvarı duvar kağıdı ile kaplama yapılarak evler yenilebilir.

Yeni Yeni Objeler Alma 

Ev Yenilikleri denilince ufak dokunuşlar da bir başka ev sahibinin onayının alınmasını gerektirmez. Burada ilk yapılacak olan şeylerden bir tanesi biblolar alınması, duvar için heykel, poster gibi objelerin alınarak asılmasıdır. Tam anlamı ile ufak bir dokunuş olmasına rağmen evlere bambaşka bir hava katar.

Balkon Düzenlemeleri 

Son olarak da ev yenilikleri içinde evlerin varsa balkonları noktasında olmayan bir obje konulabilir. Balkon korkulukları yeniden boyanabilir, paslanma varsa pası giderilebilir.  Balkona yoksa küçük bir oturma grubu konulabilir.

Çıkarılabilir Mutfak ve Banyo Yenilikleri

Çıkarılabilir Mutfak ve Banyo Yenilikleri

Mutfak ve banyonuzda kalıcı değişiklikler yapmak yerine, çıkarılabilir yeniliklerden yararlanabilirsiniz. Örneğin, çıkarılabilir tezgah üstü kaplamalar, mutfak dolaplarınıza zarar vermeden onlara yeni bir görünüm kazandırabilir. Banyoda, duş başlıklarını veya muslukları geçici olarak değiştirerek daha fonksiyonel hale getirebilirsiniz. Bu tür değişiklikler, ev sahibinden izin almaya gerek kalmadan uygulanabilir ve taşınma zamanı geldiğinde eski haline kolayca döndürülebilir.

 

BUNLARADA GÖZ ATIN !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments